Nie Tylko O Piwie s01e06 – Wojciech Gasek

Nie Tylko O Piwie… Piwa sezonowe i sukces Wojtka Gaska w Poznańskim KPD.

W szóstym odcinku moim gościem był Wojciech Gasek piwowar domowy. Wojtek od dwóch lat systematycznie warzy piwo w domu, startuje w konkursach piwowarskich i jest ćwierć finalistą tegorocznej edycji Szczecińskiej Ligi Piwowarów. W tym roku na Poznańskich Targach Piwnych Wojtek zdobył pierwsze miejsce w Poznańskim Konkursie Piw Domowych w kategorii American Wheat, a także tytuł Grand Champion za najlepsze piwo domowe konkursu.

W podcaście poruszamy dwa tematy. Na początku dyskutujemy na temat piw sezonowych, a w szczególności z okazji nadchodzących świąt rozmawiamy o piwach świątecznych. Zastanawiamy się czy są one elementem starej tradycji piwowarskiej, czy chwytliwym zabiegiem marketingowym stosowanym przez browary. W dalszej części Wojtek opowiada o swoich początkach w piwowarstwie domowym i o sukcesie w Poznaniu.

Dyskutowali Artur Molenda i Wojciech Gasek.

Zapraszamy !

Ps. W tle pojawiły się różne nie planowane dźwięki, oczywiście nie z naszej winy. 🙂

Jesteśmy również na You Tube

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *