Oktavio Quadrupel – Browar Jana

Octavio to nowość z Browaru Jana w belgijskim stylu wagi ciężkiej.

Browar Jana przygotował piwną gratkę dla wszystkich fanów piw belgijskich i nie tylko. Oktavio to bardzo mocny i ciemny trunek w stylu określanym jako Quadrupel. Oficjalna premiera odbędzie się w czterech miejscach tego samego dnia czyli w piątek 19 lutego w Beerokracji – Warszawa, Biała Małpa – Katowice, Szynkarnia – Wrocław i Szynk Na Winklu – Gliwice. Piwo będzie również dostępne w wersji butelkowej o pojemności 0,330 ml. Jak informuje Browar Jana powinno się pojawić w sklepach w przyszłym tygodniu.

Quadrupel to podgatunek ogólnego stylu dla ciemnych, mocnych piw belgijskich czyli Belgian Dark Strong Ale. Podobno nazwę tą wymyślili Holendrzy, którzy chcieli stworzyć swoje własne określenie dla piw BDSA. La Trappe Quadrupel jedno z bardziej znanych tego typu piw jest właśnie piwem holenderskim. Cechą charakterystyczną tego typu trunków jest bardzo bogata słodowa słodycz, estry i wyczuwalny alkohol. W aromacie i smaku silne od słodów nuty karmelowe, chlebowe i tostowe. Wyczujecie również estry typu rodzynki, suszone śliwki, wiśnie oraz figi. Możliwe są również fenole, ale raczej o charakterze pieprzowym niż goździkowym. Aromaty chmielowe przeważnie nie są obecne. Alkohol zauważalny acz dobrze ułożony. Balans przesunięty raczej w stronę słodu. Barwa jak przystało na piwa typu Dark, ciemnobursztynowa, miedziana do brunatnej.

„Po wielu tygodniach oczekiwania, intensywnej fermentacji i dojrzewania, pora Was zaprosić na premierę naszego nietuzinkowego poczwórnego piwa Oktavio”.

Octavio Quadrupel

Skład:

Słody: Pale ale, buiscuit, special b, pszeniczny

Chmiele: admiral goldings

Drożdże: 3522 belgian

Alkohol: 9,5%

Ekstrakt: 20,5%

IBU: 40

Źródło: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

One thought on “Oktavio Quadrupel – Browar Jana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *