Pan IPAni Double Wheat IPA – Trzech Kumpli

„Pan IPAni” Double Wheat IPA to nowa odsłona, złotego medalisty w kategorii White IPA, tym razem w wersji o podwójnej mocy.

Trzech Kumpli – Browar Lotny to browar kontraktowy z siedzibą w Tarnowie, który działa od 2014 roku. Jak informują założyciele „w nazwie przymiotnik „lotny” pozostanie do momentu, w którym nie postawimy własnego browaru do czego zmierzamy małymi, ale konsekwentnymi krokami”. Specjalizacją Browaru są niewątpliwie piwa w stylu India Pale Ale, których maja już sześć w swojej ofercie. „Warzymy w podejściu bardzo amerykańskim, nie idąc na żadne kompromisy – chmielenie na zimno to nasz konik i wspaniały aromat naszych IPA jest u nas zawsze na pierwszym miejscu. Uwielbiamy też Saisony i mamy w planach sukcesywnie rozwijać również tę linię produktów”. Przyjrzyjmy się zatem nowej propozycji „Pan IPAni” Double Wheat IPA.

„Pan IPAni” Double Wheat IPA będzie miało swoją uroczystą premierę 5 grudnia o godzinie 20.00 w pubie Tap House przy ulicy Świętego Jana 30 w Krakowie. Przypominamy, że wcześniej mieliśmy do czynienia ze lżejszą wersją tego trunku w stylu Wheat India Pale Ale o ekstrakcie 15,5%, alkohol 5,9% i IBU 45. Sporą ciekawostką jest zastosowanie chmielu Cascade PL. Jest to amerykański Cascade, który rósł na polskiej farmie Polish Hops. To chyba jedno z pierwszych, jak nie pierwsze w Polsce piwo, do którego został dodany właśnie ten chmiel.

Pan IPAni

Styl: Double Wheat IPA

Ekstrakt: 19%

IBU: 60

Alkohol: 7,2%

Chmiele: Magnum, Cascade US, Cascade PL, Citra, Mosaic, Palisade

 

Źródło: https://www.facebook.com/Browar.TrzechKumpli/

Obraz: https://www.facebook.com/Browar.TrzechKumpli/

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *