Pear Time – New England Pear Pale Ale – AleBrowar

Pear Time kolejna nowość z AleBrowar.

AleBrowar w ostatnich miesiącach wyraźnie się rozpędził i na piwne premiery nie trzeba już czekać miesiącami. Chłopaki warzą ostatnio sporo i nie boją się eksperymentować. Pear Time – New England Pear Pale Ale na pewno do takich „odważnych” piw można zaliczyć. Nie dość, że jest to New England APA to w składzie znalazła się gruszka, która bardzo rzadko trafia w ręce piwowarów. Zdecydowanie częściej kojarzona jest z cydrami. Pear Time swoją oficjalną premierę będzie miał na krakowskim festiwalu One More Beer Festival oraz w lokalach  AleBrowar Gdynia i AleBrowar Wrocław.

Gruszki prawdopodobnie pochodzą ze starożytnej Persji. Na początku uprawiano je na terenie antycznej Grecji, następnie trafiły do Rzymu. W Zachodniej Europie stały się popularne dopiero na przełomie XVII i XVIII wieku. Obecnie największe plantacje gruszki znajdują się we Francji i Belgii. Oczywiście owoc ten cieszy się także sporą popularnością u nas w kraju. Gruszki posiadają spore ilości potasu, ale także  fosfor, wapń, magnez, sód, miedź, żelazo, bor oraz jod. Są źródłem węglowodanów, pektyny, błonnika i olejków eterycznych. Ponadto gruszki zawierają też witaminy: A, B1, B2, B6, C i PP.

Żaden ze mnie kowboj, ale rekord baru jest mój! I nie mówię tu tylko o gruszkowym rodeo. Na pewno pomogła niższa zawartość alkoholu i dokonały balans na lini słodycz-goryczka, ale nikt nie umoczył wąsa w Pear Pale Ale z AleBrowaru szybciej niż ja!

Alkohol: 5%

Ekstrakt: 12 BLG

Składniki: woda;
słody: Maris Otter, Pale Wheat Malt, Malted Oats, Carapils, Zakwaszający, Płatki Owsiane, Płatki Pszenne;
pulpa gruszkowa;
chmiele: Simcoe, Palisade, Cenntenial;
drożdze: Vermont Ale

Źródło: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *