Pils (Birbant Klasyczy) – Browar Birbant

Pils to pierwsze piwo z nowej serii z Browaru Birbant.

Browar Birbant zdecydował się na powołanie do życia nowej serii piw pod nazwą Birbant Klasyczny. W ramach tej lini co jakiś czas będą pojawiały się piwa w klasycznych stylach. Chłopaki wysoko postawili sobie poprzeczkę, ponieważ pierwszym trunkiem będzie Pils. Wielu z Was zapewne wie, że jest to jeden z bardziej trudnych do uwarzenia piwnych stylów. Z drugiej strony trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o piwa dolnej fermentacji Pils jest jednym z ciekawszych przedstawicieli lagerów.

Pils charakteryzuje się średnim słodowym aromatem połączonym ze średnim do wysokiego aromatem chmielu. Barwa żółta do ciemno złotej, piękna długo utrzymująca się piana i pełna klarowność. W smaku umiarkowana słodowość i silna goryczka, która nie powinna być zalegająca. Piwo powinno być gładkie i długo leżakowane. W przypadku wersji czeskiej (Bohemian) może występować lekki diacetyl, który nie jest tu postrzegany jako wada. Czeskie pilsy cechuje również większa słodowość oraz mniej wytrawny i goryczkowy finisz, niż w przypadku ich niemieckich kuzynów.

BIRBANT KLASYCZNY czasem bywa! Szukajcie naszego Pilsa na półkach sklepowych niebawem. Na pewno w przyszłości będziecie mogli spróbować więcej naszych rzemieślniczych klasyków!

Ekstrakt: 12%

Alkohol: 5,1%

Źródło: https://www.facebook.com/browarBirbant/

Obraz: https://www.facebook.com/browarBirbant/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *