Piwny Blog Roku 2016

Piwny Blog Roku – piwne sieroty.

W miniony weekend wybraliśmy się do Poznania na Poznańskie Targi Piwne. Oczywiście na imprezie pojawiło się także sporo piwnych blogerów, którzy mniej lub bardziej aktywnie uczestniczyli w festiwalu. Ja sam również w miarę możliwości, starałem się rozmawiać z wystawcami, przysłuchiwać się prelekcjom, degustować piwa i obowiązkowo kibicować piwowarom w czasie ogłaszania wyników Poznańskiego Konkursu Piw Domowych i w Konkursie Piw Rzemieślniczych. To właśnie wtedy oglądając jak poszczególni zadowoleni i szczęśliwi piwowarzy z browarów rzemieślniczych odbierają swoje nagrody naszła mnie pewna myśl. Kurcze, dlaczego piwni blogerzy nie mają swojej nagrody na przykład Piwny Blog Roku 2016

Podobno jest nas już około setki. Każdy z nas poświęca przecież swój wolny czas na prowadzenie bloga. Przyznacie chyba, że często naprawdę wymaga to niemałego wysiłku i całkiem sporych nakładów finansowych. Nasze hobby wiąże się z monotonnym i systematycznym przeglądaniem „internetów”, kupowaniem i degustowaniem (to akurat jest przeważnie bardzo przyjemne zajęcie) nowości piwnych, podróżami i niekończącym się poszerzaniem piwnej wiedzy, która wydaje się być bez dna. Oczywiście prowadzenie bloga to (przynajmniej dla mnie) miły sposób spędzania czasu, okazja do spotykania się z ludźmi i satysfakcja, że jest on dla wielu osób ciekawym źródłem informacji.  Wszystko fajnie jest jednak jedno „ale”. Wydaje mi się, że gdyby nad moim biurkiem wisiał dyplom wraz z blachą Najlepszy Blog Roku 2016, byłby to powód do dumy i bardzo przyjemny widok, który napędzałby mnie do dalszej pracy.

Teraz w kilku zdaniach, pozwolę sobie pospekulować jak taka zabawa mogłaby wyglądać. Moim zdaniem tego typu gala mogłaby się odbyć choćby na Poznańskich Targach Piwnych. Na przykład pomiędzy ogłoszeniem wyników w Poznańskim Konkursie Piw Domowych, a Konkursem Piw Rzemieślniczych. Głosowanie mogłoby odbywać się odpowiednio wcześniej za pośrednictwem internetu, a każdy internauta mógłby oddać swój głos na ulubiony blog. Na początek mogę zaproponować kilka kategorii:

  1. Recenzja (najciekawsze, najbardziej fachowe, oryginalne itd. recenzje piw)
  2. Relacja (relacje z targów, eventów, piwnych premier, piwnych podróży itp.)
  3. Felieton (artykuły o piwie i piwowarstwie)
  4. Fotografia (zdjęcia piwa, fotorelacje z browaru, zdjęcia piwowarów lub piwoszy)

Na sam koniec główna nagroda czyli tytuł Piwny Blog Roku 2016 – (najciekawszy, najlepszy itd.)

Ciekaw jestem co o tym sądzicie? Moja propozycja to pewnego rodzaju zabawa. Oczywiście wpis ten może pozostać tylko żartem, ale kto wie może warto zająć się tym tematem na poważnie.

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *