Plantonator – Berliner Weisse – Browar Harpagan

Plantonator – Berliner Weisse z czarną porzeczką.

Browar Harpagan uwarzył piwo w stylu idealnym na lato, Plantonator – Berliner Weisse z czarną porzeczką. Okazało się, że nasz poprzedni wpis o nowym trunku z browaru Beer Bros. dotyczył piwa o identycznym stylu i o takim samym owocowym dodatku. Wniosek z zaistniałej sytuacji nasuwa się sam. Jest to idealna sytuacja na przeprowadzenie konfrontacji, który z browarów lepiej wykonał swoją robotę.

O co chodzi z nazwą? Plantonator taki parszywy koleś, który nie chciał nam sprzedać swoich porzeczek. Pół plantator, pół cyborg-terminator. Wjeżdżamy do niego na działkę, chcemy kupić porzeczki, a on na to, że nie. To są jego porzeczki i nikomu ich nie odda. Niestety nie mogliśmy odpuścić sprawy, ponieważ były to najlepsze porzeczki w całej Wielkopolsce, a nam zależało na czasie. Postanowiliśmy pod ochroną nocy udać się na mały szaberek. Jak się potem okazało, była to jedna z najtrudniejszych misji w naszym życiu. Zasieki, wilcze doły, ładunki wybuchowe, osmalone brody, wybite zęby… ale! Udało się! Zajuchciliśmy mu porzeczki!

Oto Plantonator – Berliner Weisse z Czarną Porzeczką! Delikatne, ultra lekkie piwo posiadające tylko 8º Blg oraz 2,5 % alkoholu. Wiecie o co nam chodziło? Wracasz ze spaceru, plaży, jesteś nad jeziorem, na dworze 35º, a Tobie cholernie chce się pić. Otwierasz, przelewasz, kilka łyków i nie ma piwa. Taki był plan na tego Berlinera. I śmiało możemy stwierdzić, że został wykonany w 100 %.

Ekstrakt: 8%

Alkohol: 2,5%

Źródło: https://www.facebook.com/browar.harpagan/

Obraz: https://www.facebook.com/browar.harpagan/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *