Podaj Cegłę Red Ale – Beer Bros. & Piwoteka

Podaj Cegłę to kooperacyjna nowa propozycja od browarów Beer Bros. i Piwoteka.

Browar Beer Bros. i browar Piwoteka uwarzyły wspólnie piwo w stylu Red Ale – Podaj Cegłę. Piwoteka tak relacjonuje kulisy współpracy: „Jakiś czas temu mieliśmy okazję odwiedzić niesamowite miasto – Żyrardów! Po wizycie stwierdziliśmy, że naszą Łódź wiele łączy z Żyrardowem – architektura, historia, przemysł tekstylny… a teraz także i piwo, ponieważ uwarzyliśmy kooperacyjne piwo z żyrardowskimi rzemieślnikami z Beer Bros.! Oto nasze red ale z dodatkiem hibiskusa, herbaty rooibos i soku z buraków„.

Piwa w stylu Red Ale posiadają lekki lub umiarkowany aromat słodowy, najczęściej karmelowy, czasami tostowy lub toffi. Nie spodziewajcie się nut chmielowych, ponieważ są one bardzo niskie lub nie występują wcale. Kolor od bursztynowego do ciemno czerwono-miedzianego. W smaku karmelowa słodowość, czasami wraz z posmakiem maślano-tostowym albo toffi, która kończy się lekką nutą palonego zboża. Goryczka niska lub średnia. W przypadku Podaj Cegłę mamy również ciekawe dodatki: „hibiskus (dla większej owocowości), czerwonokrzew afrykański inaczej rooibos (aromaty kwiatów i świeżego siana) oraz sok z buraków, który zwiększy pełnię”.

Skład:

Słody – słód jęczmienny RED X, słód pszeniczny, płatki owsiane

Chmiele – Magnum

Drożdże – US-05

Dodatki – hibiskus, rooibos, sok z buraków

Ekstrakt – 14 Blg

Alkohol – 5,2%

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *