Porter Bałtycki – Browar Baba Jaga

Porter Bałtycki – pierwsze urodziny Browaru Baba Jaga.

Baba Jaga świętuje pierwsze urodziny swojej działalności i z tej okazji Tomek Schutz uwarzył specjalne piwo, skarb polskiego piwowarstwa, czyli Porter Bałtycki. „Najnowsze piwo z naszego browaru, Porter Bałtycki pojawi się na półkach w drugiej połowie listopada. Premiera wersji beczkowej już w sobotę 29 października w PUB Browar Spółdzielczy, w nasze pierwsze urodziny. Serdecznie zapraszamy!” Piwo powinno być także dostępne na Poznańskich Targach Piwnych, które odbędą się od 4 do 6 listopada.

Browar Baba Jaga pierwszy rok swojej działalności może zaliczyć do udanych. Pojawiło się bardzo dużo piw, część z nich było bardzo dobra np. Mulk, Black Widow czy Mrok. Pozostałem propozycje były poprawne i na szczęście obyło się bez żadnej poważnej wpadki. Na duży plus naszym zdaniem zasługuje, cały koncept browaru, nazwy piw, etykiety tid. Wszytko było spójne, zgodne z obranym stylem i oryginalne w stosunku do konkurencji. „Mija rok do momentu jak nasza pierwsza warka Baba Jaga Session IPA pojawiła się w pubach i sklepach. Z obecnej perspektywy możemy stwierdzić, że był to dla nas rok ciężkiej pracy, zmagań z materią, czasem oraz samym sobą. Aby uczcić ten ważny moment w życiu browaru, przygotowaliśmy coś szczególnego. Podczas imprezy urodzinowej,na którą wszystkich serdecznie zapraszamy, a która odbędzie się w Pubie Browar Spółdzielczy w Gdańsku, premierowo polejemy naszego rocznicowego Portera Bałtyckiego”.

Życzymy samych udanych piw!

Skład:

Słody: Monachijski, Pilzneński, Karmelowy Jasny, Carafa II, Caraaroma

Chmiele: Marynka, Lubelski

Drożdże: płynne dolnej fermentacji

Dodatki: płatki owsiane, cukier, migdał w płatkach, wiórki kokosowe, śliwka suszona, daktyl suszony

Ekstrakt: 21%

Alkohol: 8,9%

IBU: 2/5

Źródło: https://www.facebook.com/browarbabajaga/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarbabajaga/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *