Potrójna premiera – Browar Rockmill

Browar Rockmill startuje z wielkim impetem.

Już w najbliższy weekend odbędzie się oficjalna premiera debiutującego na naszym rynku piw rzemieślniczych browaru Rockmill. W piątek w Poznaniu w Ministerstwie Browaru – Wroniecka i w sobotę w Szczecinie w The Office – Craft Beer Pub zostaną zaprezentowane trzy premierowe piwa tej nowej inicjatywy: Play For Me (American Ale), Chemistry (American Saison) i Hopdigger (New Wave Belgian IPA). Chłopaki tak zapowiadają imprezęPoznajcie nas i naszą wielką pasję! Będziecie mogli dowiedzieć się czegoś o naszym teamie i odkryć to, w jaki sposób patrzymy na piwo oraz jakie lubimy smaki. Dowiecie się czym kierował się Andrzej Miler przy tworzeniu receptur oraz jaką mamy wizję Rockmilla w świecie piwa rzemieślniczego. Wpadajcie przybić piątkę i widzimy się na miejscu!”. My obowiązkowo pojawimy się w Szczecinie, a Was gorąco zapraszamy do odwiedzenia w/w lokali i wzięcia udziału w premierze. Wersja butelkowa jak zapewnia browar pojawi się w sklepach na początku przyszłego tygodnia w całej Polsce.

Browar Rockmill powstał z inicjatywy piwowara domowego Łukasza Rokickiego z Białogardu w listopadzie 2016 roku. Autorem receptur wszystkich piw wypuszczanych przez browar jest jeden z najbardziej utytułowanych piwowarów domowych w naszym kraju Andrzej Miler. Na pierwszy ogień idą trzy trunki Play For Me (American Ale), Chemistry (American Saison) i Hopdigger (New Wave Belgian IPA). Rockmill warzy swoje piwa w BYTÓW Browar Kaszubski, w którym posiada własne trzy unitanki. Autorem etykiet jak i całego konceptu graficznego jest Ostecx Creative agencja reklamowa z Poznania

Jutro ukaże się pierwszy odcinek podcastu „Nie Tylko O Piwie” w nowym roku. Moim gościem będzie Andrzej Miler.

Play For Me – American Ale

Play For Me to lekki i aromatyczny American Ale 12 blg, chmielony wyłącznie w whirpoolu i na zimno chmielami Citra, Mosaic, Simcoe, Sorachi Ace i Chinook.

Ekstrakt: 12%

Alkohol: 5%

Chemistry – American Saison

American Saison 13 blg, fermentowany drożdżami FM21 Odkrycie Sezonu Fermentum Mobile. Chmielone Citra, Mosaic, Simcoe, Sorachi Ace i Chinook. Tropikalne owoce z amerykańskich odmian chmieli połączone z nutami estrowymi z użytych drożdży.

Ekstrakt: 13%

Alkohol: 5,5%

Hopdigger – New Wave Belgian IPA

New Wave Belgian IPA, 16 blg, drożdże płynne FM21 Odkrycie Sezonu Fermentum Mobile. Chmielone Citra, Mosaic, Simcoe i Chinook. Owoce tropikalne, estry od użytych drożdży, zdecydowana goryczka oraz wytrawny finisz.

Ekstrakt: 16%

Alkohol: 6,5%

Źródło: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Obraz: https://www.facebook.com/browarrockmill/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *