Potrójne uderzenie browaru Birbant.

Browar Birbant postanowił sprawić nam dużą niespodziankę i zaprezentował na koniec roku aż trzy nowości.

Browar kontraktowy Birbant powstał w grudniu 2013 roku z inicjatywy dwóch osób Krzyśka Kuli – piwowara domowego z 10-letnim doświadczeniem i Jarka Sosnowskiego – piwowara zawodowego, który pracował przez 8 lat w browarze restauracyjnym Haust w Zielonej Górze. Pierwsze piwo uwarzone zostało w Witnicy i był to American Brown Ale. Obecnie Birbant współpracuje z browarem Zarzecze i właśnie tam zostały przygotowane trzy najnowsze premiery.

Pierwsza z nich to świąteczno zimowe piwo wagi ciężkiej, P.I.S & Love – peated imperial stout. Nie jest to może trunek w klasycznym świątecznym stylu, ale etykieta jak najbardziej nawiązuje do bożonarodzeniowych klimatów. P.I.S & Love to mocno wędzony stout o aromacie kawy, czekolady, ciemnych owoców oraz torfowej wędzonki. Druga nowość to również bardzo solidne uderzenie, ABW – American Barley Wine. Przygotujcie się na solidną dawkę amerykańskich chmieli i jak na piwo potężną zawartość alkoholu. Radzimy pić na siedząco. Trzecia i ostatnia propozycja to będzie całkiem mocny wybuch w laboratorium szalonego doktora DR IPA – Dark Rye IPA. Trunek o ciemnej barwie i bardzo konkretnej goryczce 120 IBU. Spodziewajcie się naprawdę solidnego aromatu chmielowego i nut orzechowo-czekoladowych. Wszystkie piwa są już obecnie dostępne w sklepach w całej Polsce.

P.I.S & Love

Skład:

słody: Pale Ale, słód whisky, słód czekoladowy, słód melanoidynowy, słód karmelowy, jęczmień palony

chmiele: Magnum

drożdże: s-04

Ekstrakt: 24,5%

Alkohol: 10,5%

IBU: 78

ABW

Skład:

słody: Pale Ale

chmiele: Mosaic, Magnum, Zeus, Simcoe, Centennial,  Cascade, Citra

drożdże: s-05

Ekstrakt: 24,5%

Alkohol: 10,5%

IBU: 100

DR IPA

Skład:

słody: Pale Ale, monachijski, żytni, czekoladowy, karmelowy

chmiele: Mosaic, Cascade, Citra

drożdże: s-05

Ekstrakt: 16,5%

Alkohol: 6,5%

IBU: 120

 

Źródło: http://www.browarbirbant.pl/piwa

Obraz: http://www.browarbirbant.pl/piwa

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *