Poznańskie Targi Piwne 2016

Poznańskie Targi Piwne kolejna edycja już od 4 listopada.

Pierwsza edycja Poznańskich Targów Piwnych odbyła się po raz pierwszy w 2013. Jak na wszystkich tego typu imprezach będziecie mogli przekonać się na własnej skórze jak smakują najnowsze i flagowe piwa z polskich browarów rzemieślniczych: „Zabierzemy Was w podróż przez ocean smaków, aromatów i barw piw, uwarzonych w dziesiątkach browarów w Polsce i na świecie – od piwa grodziskiego do porteru bałtyckiego, od lagera nowozelandzkiego do india pale ale”. Organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w szeregu wydarzeń towarzyszących m.in. gala wręczenia nagród Konkursu Piw Rzemieślniczych, finał Konkursu Piw Domowych oraz kursy sensoryczne, wykłady i prelekcje. Miłośnicy piwa będą mieli okazję sprawdzić zakres swojej wiedzy biorąc udział w „piwnej maturze”.

Pora na trochę statystyk o tegorocznych wystawcach:

  • 64 browary
  • 2 producentów cydru
  • 1 producent miodu pitnego
  • 4 puby
  • 7 firm z przekąskami
  • 16 food trucków

Przypominamy, że impreza jest dla wszystkich, zarówno dla osób z podstawową wiedzą o piwie, jak i pasjonatów, domowych piwowarów i profesjonalistów. Targi Piwne to dobra okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń, nauki, ale też przede wszystkim – degustacji i poszerzania piwnych horyzontów!

Bilety dostępne będą w kasach biletowych MTP w trakcie trwania Poznańskich Targów Piwnych:

  • Bilet jednodniowy (wielorazowego wejścia) – 20 zł
  • Bilet trzydniowy (wielorazowego wejścia) – 40 zł

Dla wszystkich chętnych do wzięcia udziału w targach informujemy, że szkło do degustacji piw będziecie mogli wypożyczyć na miejscu lub zakupić na stoiskach wystawców, istnieje również możliwość zabrania ulubionego szkła z domu. W kilku miejscach rozstawione będą płuczki (czyli miejsca do umycia szklanki). Zachęcamy do przepłukania szkła pomiędzy testowaniem kolejnych piw.  Ceny złotego trunku o objętościach 0,2 l, 0,3 l i 0,5 l będą samodzielnie ustalone przez browary. Oprócz tego będą również sprzedawane gadżety i koszulki. Przypominamy, że jak zwykle na tego typu imprezach na większości stoisk nie będzie możliwości płacenia kartą. Zabierzcie ze sobą wystarczającą ilość gotówki. 🙂

Informujemy, że ekipa z portalu Polski Craft, oczywiście będzie obecna na Poznańskich Targach Piwnych.

Obraz: http://targipiwne.pl/

Źródło: http://targipiwne.pl/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *