PROjekt White Chocolate Ale – Antybrowar & Piwoteka

Projekt to kooperacyjna nowość z Antybrowaru i Piwoteki.

Dwa łódzkie browary Antybrowar i Piwoteka w końcu zabrały się wspólnie do roboty i uwarzyły piwo pod nazwą PROjekt. W rezultacie powstał „górniak” w stylu White Chocolate Ale z dodatkami. Zapewne domyślacie się jakimi: kakao i laktoza. Piwo w wersji beczkowej będzie już dostępne od piątku. Natomiast wersja butelkowa w sklepach pojawi się w przyszłym tygodniu.

Piwa czekoladowe to piwa z dodatkiem czekolady bądź kakao. Zdarza się również, że niektóre browary pozwalają sobie używać tego terminu też wtedy, kiedy zastosują w zasypie słód czekoladowy. Surowce te mogą być dodawane na różnych etapach produkcji i muszą być odpowiednio przygotowane ponieważ zawierają tłuszcz, który bardzo niekorzystnie wpływa na pianę w piwie. Przyznam, że piwa jasne w tym stylu jakoś szczególnie mi nie podpasowały. Natomiast portery czy stouty jak najbardziej idealnie się komponują z czekoladą czy z kakao. Jest wiele na rynku takich piw, szczególnie polecam Organic Chocolate Stout z Samuel Smith Brewery.

„Antybrowar i Browar Piwoteka nareszcie spotkały się przy garach. Plan był taki, żeby uwarzyć pilsa za 3 zł i nazwać go jakoś animalnie, ale jak się nie przymierzaliśmy, to wychodziło nam white chocolate ale.
Najważniejsze, że nie musisz wybierać ANTYbrowar czy Browar Piwoteka, bo to nasz wspólny PROjekt”.

Skład:

Słód: Pale Ale, Monachijski Jasny, Caramunich I, Pszeniczny

Chmiel: Magnum, Columbus

Drożdże: Us-05

Dodatki: Laktoza, Kakao

Ekstrakt: 14%

Alkohol: 4,9%

IBU: 25

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/?fref=ts

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *