Red IPA Po Godzinach – browar Amber

Red IPA to nowość browaru Amber w ramach rzemieślniczej serii Po Godzinach.

Regionalny browar Amber słynący z bardzo udanego pszeniczniaka i koźlaka może również pochwalić się bardzo interesującą serią utrzymaną w duchu rzemieślniczym – Po Godzinach. Dotychczas w ramach serii ukazały się Weizenbock, American IPA, Cherry Milk Stout i Marcowe. Dzisiaj mamy okazję zaprezentować Wam nowość Red IPA (India Pale Ale), która jak wszystkie piwa z cyklu Po Godzinach ukaże się w limitowanej edycji 200 hektolitrów.

Red IPA to styl, który najprościej można opisać jako American IPA z bazą słodową jak w American Amber Ale. W rezultacie w aromacie pojawią się intensywne nuty charakterystyczne dla amerykańskich chmieli, ale również na  średnim poziomie wyczujecie karmel, toffi, chleb tostowy i ciemne owoce. Barwa piwa od czerwono- bursztynowej do czerwono-rdzawej. W smaku średnie lub mocne nuty tropikalne i cytrusowe pochodzące od chmielu oraz na średnim poziomie nuty karmelowe, toffi i ciemnych owoców, których źródłem jest słód. Balans zdecydowanie po stronie chmielu, a goryczka średnia do wysokiej.

„Red IPA uwarzona w Browarze Amber to autorska interpretacja stylu przygotowana przez naszych piwowarów, którzy opracowali recepturę czerpiąc ze sprawdzonych przepisów i wieloletniego doświadczenia w warzeniu najlepszego piwa. Tej wiosny rozkoszuj się czerwoną IPĄ przyprawioną pięcioma rodzajami amerykańskich chmielu”.

Chmiel: Citra, Chinooc, Cascade, Mosaic, Yellow Sub (DEU)

Ekstrakt: 14,5%

Alkohol: 5,8%

IBU: 45

Źródło: https://www.facebook.com/amber.browar/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/amber.browar/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *