RIS IN PEACE Spring 2017 – AleBrowar

AleBrowar zgodnie z obietnicą sprzed kilku miesięcy wypuszcza drugiego Russian Imperialnego Stouta, w ramach serii Sezonowe Imperialne Stouty. Przypominamy, że RISy będą pojawiały się raz na kwartał i będą warzone wraz z dodatkami charakterystycznymi dla danej pory roku. Pierwszy był RIS IN PEACE Winter 2017, którego smak i aromat został wzbogacony cynamonem, goździkami i skórką pomarańczy. Teraz w samym środku wiosny ukaże się RIS IN PEACE Spring 2017 z dodatkiem kwiatu bzu czarnego. Piwo pojawi się w ramach świętowania pięciolecia browaru.

Bez czarny to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Krzew ten spotkać można w całej Polsce, szczególnie w lasach, zaroślach, ale także w ogrodach, gdzie pełni zazwyczaj funkcję ozdobną. Kwitnie w maju i w czerwcu, owoce (czarne jagody) dojrzewają w sierpniu i wrześniu. Kwiaty bzu czarnego mają wiele wartości odżywczych i prozdrowotnych, które są cenione od lat. Przygotowuje się z nich wina, nalewki, ocet i oleje, ale także soki, syropy i napary. W medycynie znajdują zastosowanie jako środek działający wykrztuśnie, rozrzedzający katar, antywirusowy i moczopędny.

Właśnie minęło pięć lat od startu AleBrowaru, przygotowaliśmy wiec dla was trzy urodzinowe niespodzianki.
Pierwszą z nich będzie premiera RIS in Peace Spring 2017, czyli wiosennej edycji imperialnego stoutu, do uwarzenia którego użyliśmy kwiatu bzu czarnego. Wasze zdrowie!

Źródło: https://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *