RIS IN PEACE (Winter) – AleBrowar

RIS IN PEACE Winter 2017 – Russian Imperial Stout – AleBrowar.

AleBrowar zgodnie z obietnicą sprzed kilku miesięcy wypuszcza pierwszego Russian Imperialnego Stouta, w ramach nowej serii Sezonowe Imperialne Stouty. RISy będą pojawiały się raz na kwartał i będą warzone wraz z dodatkami charakterystycznymi dla danej pory roku. Na pierwszy ogień idzie RIS IN PEACE Winter 2017, którego smak i aromat został wzbogacony cynamonem, goździkami i skórką pomarańczy. Oficjalna premiera odbędzie się 28 stycznia w lokalach firmowych browaru AleBrowar Gdynia i AleBrowar Wrocław.

Goździki to nierozkwitłe, wysuszone pąki kwiatowe drzewa goździkowego. Goździki mają barwę ciemnobrunatną, powstałą w czasie suszenia i odymiania. Smak mają piekący, dzięki olejkowi znajdującemu się w pąkach w ilości 15–20%. Charakterystyczny zapach nadaje im eugenol. Obecnie największym producentem goździków jest Tanzania (wyspy Zanzibar i Pemba), następne miejsca zajmują Indonezja, Madagaskar, Sri Lanka, Kenia, Komory i Seszele. Goździki są używane jako przyprawa do kompotów, konfitur, marynat i wyrobów cukierniczych. Stosowane są również w medycynie i ziołolecznictwie.

RIS IN PEACE Winter 2017 – to nasza nowa seria sezonowych Imperialny Stoutów w zupełnie nowej szacie graficznej. Jak wam się podoba?

Ekstrakt: 24%

Alkohol: 9,8%

Goryczka: 65 IBU

Źródło: https://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *