Roo Ride – Session IPA SH – AleBrowar

Roo Ride – nareszcie jakaś nowość od AleBrowaru.

AleBrowar dłuuugo kazał sobie czekać na premierowe piwo. No, ale w końcu się pojawiło i od razu przyznajemy, że jest mocno zaskakujące. Nikt chyba się nie spodziewał, że pojawi się właśnie Session IPA, do tego jeszcze Single Hop i na australijskim chmielu Vic Secret. Jednak najbardziej niecodzienne są parametry. Roo Ride ma tylko 9 stopni blg i jedynie 3,1 % alkoholu. Piwo trafi do sprzedaży w ostatni weekend lipca.

AleBrowar od dłuższego czasu obrał strategię na prowadzenie swojej działalności polegającą na dopieszczaniu receptur poszczególnych swoich piw niż na wypuszczaniu kliku nowości w roku. Jedynym odstępstwem od tej reguły były co jakiś czas pojawiające się delikatne wariacje na temat już istniejących piw. Raz były to wersje leżakowane w beczkach innym razem imperialne mutacje dobrze sprzedających się trunków. Obserwując komentarze w sieci można dojść do wniosku, że nie wszystkim fanom piw rzemieślniczych jak i AleBrowaru taka sytuacja przypadła do gustu. Nadchodzi Roo Ride zobaczymy czy on coś zmieni.

Łapałem na stopa różne wynalazki, ale pierwszy raz zatrzymał się kangur. To była niezapomniana jazda! Po dotarciu do Sydney uczciliśmy nową znajomość lekkim, ale goryczkowym Session IPA warzonym z australijskim chmielem.

Roo Ride – Session IPA Single Hop Vic Secret

Ekstrakt: 9° Blg

Alkohol: 3,1%

IBU: 40

Źródło: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *