Russian Imperial Stout – Browar Pinta

PINTA Russian Imperial Stout 30,0° Double Barrel Aged – Bourbon and Rum.

Browar Pinta uwarzył piwo obok którego nie sposób przejść obojętnie. Niedość, że jet to trunek w królewskim stylu jakim jest Russian Imperial Stout o potężnym ekstrakcie 30° Plato, to jeszcze podwójnie leżakowany w beczkach po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie po jamajskim Rumie. Wszyscy fani piw rzemieślniczych chyba zgodnie stwierdzą, że lepiej być nie może. Premiera tego kolosa odbędzie się 2 września w Krakowie na One More Beer Festival 2017. Na szczęście pojawi się również wersja butelkowa w drugiej połowie września. Szykuje się wielkie polowanie!

PINTA Russian Imperial Stout Double BA – to czarny jak noc, mocno palony, czekoladowy stout o gęstej konsystencji i aromacie będącym mariażem dwóch destylatów. Ponad tona chlebowego i ciastkowego słodu bazowego oraz ćwierć tony najlepszych, angielskich słodów palonych. Kilka miesięcy leżakowania w niskich temperaturach. Maturacja w dwóch rodzajach beczek dla nadania posmaków i aromatów trunków bazowych oraz charakterystycznego profilu dębiny.

Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Oba rodzaje beczek wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii.

Ekstrakt: 30°Plato

Alkohol: 13%

Źródło: https://www.facebook.com/PINTACraftBeer/

Obraz: https://www.facebook.com/PINTACraftBeer/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *