Samiec Alfa 2016 RIS – Browar Artezan

Samiec Alfa powraca!

Wielki piwny przebój polskiego piwowarstwa rzemieślniczego powraca.  Samiec Alfa 2016 – Russian Imperial Stout będzie miał swoją oficjalną premierę 3 lutego w Artezan – craft beer pub mieszczącym się w Warszawie, a tydzień później 10 lutego dodatkowo w kolejnych czterech lokalach (szczegóły znajdziecie tutaj). Browar Artezan informuje również, że delikatnej modyfikacji uległa receptura, ale konkrety dowiemy się dopiero po premierze. Piwo pojawi się również w butelkach od 9 lutego, niestety w edycji limitowanej do 2000 sztuk o pojemności 500 ml.

Browar Artezan doskonale zdaje sobie sprawę, że popyt na Samca Alfa w przeszłości zdecydowanie przewyższył podaż, co spowodowało że tylko niewielu fanów Imperialnych Stoutów miało okazję aby spróbować jednego z najlepszych polskich piw. W tym roku w cieniu afery związanej z dystrybucją Imperium Prunum, Artezan postawił na ograniczoną dystrybucję i zasugerował maksymalną cenę detaliczną. „Kilka słów o dystrybucji Samca Alfa. Ta warka to około 2000 butelek oraz niewielka ilość kegów. Czyli mało. Zdecydowaliśmy rozdysponować butelki na hurtownie, które współpracują z nami stale. Wśród nich nie ma znanej sieci na M… Sugerowana maksymalna cena detaliczna to 55 PLN.” (szczegóły znajdziecie tutaj). Ciekawi jesteśmy ile z tych 2000 butelek pojawi się na portalach aukcyjnych i za jaką cenę zostaną sprzedane.

Ekstrakt: 27%

Alkohol: 11%

Źródło: https://www.facebook.com/browar.artezan/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browar.artezan/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *