Setna warka Rowing Jack IPA – AleBrowar

Setna warka Rowing Jack, kultowego trunku dla wszystkich fanów piw rzemieślniczych.

Jak informuje browar kontraktowy AleBrowar  „jeszcze przed świętami trafi do Was 100. warka Rowing Jack. Piwa, które weszło do kanonu i stało się legendą polskiego piwowarstwa rzemieślniczego. Trudno w to uwierzyć ale wypiliście 300 000 litrów Jacka. ŚWIĘTUJEMY!” Z tej okazji będzie również dostępna specjalna koszulka i odświeżona, specjalnie przygotowana 100 warka piwa.

Rowing Jack India Pale Ale miał swoją premierę w odległych czasach bo aż 5 maja 2012 roku. Polskie nieliczne browary rzemieślnicze dopiero nieśmiało stawiały swoje pierwsze kroki na naszym rynku piwnym. Dla większości amatorów złotego trunku wymysły piwowarskie w stylu IPA, Barley Wine czy RIS stanowiły nie lada wyzwanie dla gardeł i podniebień przyzwyczajonych do koncernowych eurolagerów. Sam styl India Pale Ale budził mieszane uczucia i zdziwienie. Antagoniści twierdzili, że to w ogóle nie przypomina w smaku piwa „gorzkie jak cholera, pachnie cytrusami, przecież to jakieś dziwoląg”. Zwolennicy szybko dostrzegli, że styl ten charakteryzuje się niesamowitym aromatem i  niepowtarzalnym a zarazem bardzo bogatym smakiem. Kontrowersje wzbudzały również etykiety na butelkach. Przez wielu uważane były za dziecinne, krzykliwe i pozbawione estetyki. Cóż takie były początki.

Dzisiaj sytuacja wygląda wręcz wspaniale. Mamy wiele interesujących browarów, a piwa rzemieślnicze dostępne są w niemal każdym możliwym stylu. Liczba entuzjastów piwnej rewolucji stale rośnie, odbywają się wspaniałe piwne festiwale, powstają kolejne multitapy i przybywa sklepów, w których można nabyć ulubione trunki. Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić was do zakupu setnej warki Rowing Jack IPA i przekonać się co specjalnego przygotowali dla nas z tej okazji chłopaki z AleBrowaru.

Rowing Jack India Pale Ale (wersja dotychczasowa)

Skład:

Słody: pale ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils®

Chmiele: Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade

Drożdże: Safale US-05

Ekstrakt: 16%

Alkohol: 6,2%

IBU: 70

Źródło: http://www.alebrowar.pl/pl/

Obraz: http://www.alebrowar.pl/pl/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *