Shake the World Milkshake Pale Ale – AleBrowar

Shake the World nowość z browaru AleBrowar.

Lato w końcu do nas dotarło. Okazuje się, że także wśród browarów jest bardzo „letnio” czyli rześko, lekko i owocowo. AleBrowar podobnie jak browar Rockmill w Maverick’u postanowił zbalansować silnie grejpfrutową goryczkę przez dodanie do piwa laktozy i dodatkowo jeszcze wanilii. Shake the World Milkshake Pale Ale miało swoją premierę 23 czerwca w AleBrowar Gdynia i AleBrowar Wrocław oraz pubach w całej Polsce.

Wanilia płaskolistna to gatunek pnącza z rodziny storczykowatych. Występuje w stanie dzikim w lasach tropikalnych w Ameryce Południowej i Środkowej. Roślina powszechnie stosowana jako przyprawa. Źródłem przyprawy są strąkokształtne torebki zbierane w fazie niepełnej dojrzałości, następnie poddawane fermentacji i suszeniu (w wyniku czego przybierają ciemnobrązową barwę). W ten sposób powstają tzw. laski wanilii. Poza tym wanilia używana jest w postaci proszku, olejku lub cukru waniliowego (minimum 27% wanilii). Jest stosowana jako popularna przyprawa w cukiernictwie oraz w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym, między innymi do produkcji likierów i przyprawiania czekolady. Wanilię stosuje się również w formie nalewki w stanach gorączkowych oraz zaburzeniach trawienia, a także pomocniczo w blednicy.

Sprawna kula to podstawa. Na długo przed premierą to piwo wpadło mi oko. Pomyślałam sobie – laktoza, wanilia i australijski Cascade o grejpfrutowym charakterze? To Pale Ale wstrząśnie światem lub przynajmniej go trochę osłodzi.

Alkohol: 5%

Obraz: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Źródło: https://www.facebook.com/AleBrowar/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *