Sheep Szit Smoked Extra Stout – Birbant

Sheep Szit, czyli święta z Birbantem.

Browar Birbant postanowił wszystkim fanom piw rzemieślniczych umilić świąteczny czas bardzo wyjątkowym ciemnym piwem. Ten Smoked Extra Stout ukazał się pod nazwą Sheep Szit, nie bez przyczyny. Słód wędzony użyty w zasypie został uwędzony dymem pochodzącym od specjalnego surowca. Otóż tym surowcem zbieranym w pocie czoła pół roku temu były owcze odchody. Jeżeli ktoś z Was jest miłośnikiem ciemnych piw wędzonych a zarazem sielankowych wiejskich zapachów powinien bez zwłoki udać się do sklepu i zakupić to wyszukane cudo polskiego piwowarstwa.

Jaka była idea i jak wyglądało wszystko od strony technicznej przedstawi Wam ekipa browaru Birbant:

„Zbliża się pora grudniowa , a czas ten kojarzy się z jednym… Birbant wypuszcza piwo świąteczne. Po zeszłorocznym stoucie wędzonym torfem pora przedstawić Wam projekt 2016 pod roboczym pseudonimem „SS”. Zainspirowani niesamowitym piwem prosto z Islandii, które skosztowaliśmy podczas wizyty w Londynie w 2015 roku, postanowiliśmy uwarzyć piwo w podobnym stylu.

W Islandii jest deficyt drewna, a jedną z naturalnych metod utrwalania żywności jest wędzenie…. ale w jakiś sposób sobie radzą… Ponad pół roku temu rozpoczęliśmy zbieranie owego surowca, pierwszy miesiąc zbieraliśmy i suszyliśmy, kolejny miesiąc zszedł nam na uwędzenie 400 kg słodu. Kolejny etap, już bardziej Wam znany, czyli warzenie, a teraz pora na produkt finalny…. W Polsce się wędzi, poznajcie naszą interpretację islandzkiego wędzonego stoutu”.

Skład:

słody jęczmienne: Pale Ale, słód odpowiednio wędzony, cafe light, biscuit, czekoladowy

chmiele: Willamette

drożdże: US-05.

Ekstrakt: 19,1%

Drożdże: 7%

Goryczka: 33

Źródło: http://www.browarbirbant.pl/pl/piwa/sheep-szit

Obraz: http://www.browarbirbant.pl/pl/piwa/sheep-szit

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *