Skiff APA – Browar Okrętowy

Skiff trzecie piwo Browaru Okrętowego.

Browar Okrętowy młoda inicjatywa na naszym rynku piw rzemieślniczych, wypuszcza swoje trzecie piwo pod nazwą Skiff w stylu American Pale Ale. Trunek powinien być już dostępny zarówno w wersji beczkowej jak i butelkowej w pubach i sklepach z piwem rzemieślniczym w całej Polsce.

Browar Okrętowy zadebiutował 28 maja bieżącego roku w szczecińskim pubie Cesky Film piwem o nazwie JOL, był to milk stout z wani­lią leża­ko­wany z płat­kami z beczki po rumie. Drugim trunkiem, który pojawił się na rynku był Bryk Lentebok, czyli holenderski koźlak. Browar Okrętowy został powołany do życia przez dwóch piwowarów Macieja Piaszczyńskiego zwią­zanego do nie­dawna ze szcze­ciń­skim bro­wa­rem restau­ra­cyj­nym Wyszak oraz Mirosława Gałka z Jana Olbrachta. Panowie tak w kilku słowach piszą o swojej misji „Browar okrętowy to marka piwa tworzonego przez pasjonatów piwowarstwa i żeglarstwa”. Jak zapewne zauważyliście nazwy wszystkich piw, które dotychczas się ukazały są związane z żeglarstwem.

Pamiętacie małą łódkę, którą dzielny Santiago, bohater opowiadania Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze” wyprawił się po wielkiego marlina? To właśnie Skiff. Nasze piwo to amerykańska wersja piwa w stylu English Pale Ale. Orzeźwiające jasne piwo, które dzięki dodaniu na zimno amerykańskich odmian chmielu zyskało wspaniały cytrusowy aromat i smak.

Skiff American Pale Ale

Obraz: https://www.facebook.com/browarokretowy/

Źródło: https://www.facebook.com/browarokretowy/

 

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *