Skrótowe APA – Browar Spółdzielczy & Fabrica RARA

Skrótowe to kooperacyjna nowość Browaru Spółdzielczego i Fabrica RARA.

Browar Spółdzielczy i Fabrica RARA uwarzyły wspólnie piwo w stylu American Pale Ale z dodatkiem, charakterystycznym dla cieszyńskich rzemieślników, czarną herbatą Nepal Ilam. Parametry piwa w dolnych granicach stylu wskazują, że będzie to lekka i orzeźwiająca APA w sam raz na lato. Skrótowe będzie miało swoją oficjalną premierę w sobotę 9 lipca w PUB Browar Spółdzielczy mieszczącym się przy ulicy Grunwaldzkiej 190 w Gdańsku.

Herbata Nepal Ilam uprawiana jest na w wyższych piętrach górskich Nepalu. Posiada złotopomarańczową barwę i charakteryzuje się wyraźnym słodkawym smakiem z delikatnie cierpkawym finiszem. Podczas degustacji wyczujemy także naturalny aromat winogronowy. Napar sporządza się z listków leciutko skręconych w delikatne spiralki o barwie od ciemnej zieleni do ciemnego brązu. W składzie suszu znajdują się zarówno srebrne, jak i złote tipsy, czyli najmłodsze liście pokryte jeszcze delikatnymi włoskami. Nepal Ilam ceniona jest ze względu na znakomity smak, ale również za właściwości antyrakowe, antytoksyczne i relaksacyjne.

Jasne piwo górnej fermentacji z zaznaczoną goryczką, o wyraźnym aromacie cytrusów, wzbogaconym zapachem, czarnej wysokogórskiej herbaty. Orzeźwiający smak został dopełniony przez delikatną orzechową cierpkość, co zwiększa jego pijalność. Doskonałe połączenie morskiej bryzy i górskiego powietrza.

Skład:

Słody: pilzneński, pszeniczny, karmelowy

Chmiele: Tomahawk

Drożdże: US-05

Dodatki: herbata Nepal Ilam

Ekstrakt: 11%

Alkohol: 5%

IBU: 35

Źródło: https://www.facebook.com/FabricaRARA/

Obraz: https://www.facebook.com/FabricaRARA/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *