Sour Hazy Orange IPA – Browar Golem

Sour Hazy Orange IPA to letnia bryza w środku zimy.

Browar Golem jak widać nie boi się zimy, nie ulega trendom i tradycji. Nie zważając na pory roku warzy i wypuszcza na rynek piwa na jakie ma ochotę. Jak najbardziej popieram takie posunięcia, bo z dużą przyjemnością sięgam latem po stouty i zimą po jasne piwa sesyjne. Sour Hazy Orange IPA to IPA, lecz w dolnych granicach stylu, kwaśna soczyście mętna z dodatkiem skórek pomarańczy. Szkoda, że chłopaki nie pokusili się o specjalną nazwę dla trunku jak to wcześniej bywało. Jak informuje browar już w przyszłym tygodniu do dostania w sklepach i pubach.

Vermont IPA/New England IPA to podgatunek stylu AIPA, którego wyznacznikiem jest niska goryczka i bardzo silna owocowość pochodząca od amerykańskich odmian chmielu, dających nuty kojarzące się z cytrusami, owocami tropikalnymi i brzoskwiniami. Aromaty żywiczno-iglaste są niewskazane. W klasycznych wersjach nie dodajemy pulp ani soków. Odczucie w aromacie i w smaku są jeszcze dodatkowo wzmacniane przez drożdże produkujące więcej estrów niż powszechnie używane US-05 np: Wyeast 1318 London Ale III, GY054 Vermont IPA Yeast czy The Yaest Bay Vermont Ale, czy drożdże suche S-04. New England IPA są również bardzo mętne dzięki około 20% udziału w zasypie pszenicy niesłodowanej lub płatków owsianych. W ostatnich miesiącach pojawiły się kolejne wariacje tego wciąż nieoficjalnego stylu. Kwaśne, z sokami owocowymi czy z laktozą.

Nadciąga orzeźwienie zimową porą!🌞🏖️🌨️❄️ Nasze nowe piwo – Sour Hazy Orange IPA – kwaśne, soczyście mętne, chmielowo – owocowe z pomarańczowym twistem pochodzącym od skórek pomarańczy 🍊🍊🍊 Od przyszłego tygodnia do dostania w najlepszych sklepach i pubach

Ekstrakt: 14 Blg

Alkohol: 4,7 %

Obraz: https://www.facebook.com/browargolem/

Źródło: https://www.facebook.com/browargolem/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *