Squeezer Fruit Sour Ale – Browar Deer Bear

Squeezer to idealna na lato propozycja z browaru Deer Bear.

Browar Deer Bear przygotował delikatne i orzeźwiające piwo na letnie dni. Squeezer – Friut Sour Ale to lekkie kwaśne piwo z dodatkiem moreli i rabarbaru. Trunek pojawi się zarówno w wersji beczkowej i butelkowej. Niska zawartość alkoholu 2,8% zapewne nie będzie „męczyć” w duszne i upalne dni.

Rabarbar  to rodzaj roślin należących do rodziny rdestowatych. Obejmuje około 60 gatunków występujących w subtropikalnej i umiarkowanej Azji (najdalej na zachód, do europejskiej części Rosji, sięga zasięg rabarbaru tatarskiego). Rośliny te rosną zwykle na górskich łąkach oraz w miejscach skalistych. Wiele gatunków rozpowszechnionych jest w uprawie jako rośliny ozdobne i lekarskie. Do częściej uprawianych należą: rabarbar dłoniasty, rabarbar kędzierzawy, rabarbar lekarski i rabarbar ogrodowy. To właśnie ten ostatni służy jako dodatek do soków (np. z malinami), tudzież placków drożdżowych, rzadziej do drożdżówek. Popularny jest też kompot z rabarbaru. Może być również wykorzystywany do produkcji wina owocowego, lub spożywany na surowo z cukrem. Charakteryzuje się kwaskowatym smakiem. Zawiera dużo żelaza, kwas jabłkowy i znaczącą ilość kwasu szczawiowego (szczególnie liście) przez co usuwa z organizmu wapń i tworzy trudno rozpuszczalny szczawian wapnia, który może odkładać się jako kamienie nerkowe.

BUUUM! Mamy dla Was nowość, która będzie z Wami przez całe lato! (Znaczy piwo będzie, lata nie gwarantujemy;)) SQUEEZER – lekkie kwaśne piwo z dodatkiem moreli i rabarbaru. 2,8% alkoholu – niesamowicie orzeźwiające, kwaśne, bardzo owocowe i lekkie piwo. Szukajcie w swoich ulubionych pubach i sklepach.

Źródło: https://www.facebook.com/browardeerbear/

Obraz: https://www.facebook.com/browardeerbear/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *