Stout – Po Godzinach- Browar Amber

Stout – to już dziesiąte piwo z serii Po Godzinach.

Browar Amber obchodzi mały jubileusz związany ze swoją serią piw „Po Godzinach”. Tak się złożyło, że najnowsze piwo z tej linii Stout to już dziesiąta propozycja. Przypominamy, że w ramach serii możecie skosztować piw w stylach klasycznych jak i w nowofalowych rodem zza oceanu. Dotychczas ukazały się Weizenbock, American IPA, Cherry Milk Stout, Marcowe, Red Ale, Barley Wine, Apple Wheat, India Pale Lager i Altbier. Jak zwykle Stout ukarze się w edycji limitowanej 200 hektolitrów. Piwo powinno się już pojawić w sprzedaży w sklepach w całej Polsce.

Naturalny następca porteru i wynik eksperymentów piwowarów ze słodami palonymi około XVIII wieku w Wielkiej Brytanii. Porter i stout – silnie ze sobą związane – niegdyś popularne napoje klasy robotniczej, obecnie (poza Irlandią) warzone niezwykle rzadko. Goryczkowo-słodkie, wytrawne i wyraźne w smaku piwo, o legendarnej pianie i niskiej zawartości alkoholu. Kiedyś stouty pijano przede wszystkim, by zaspokoić pragnienie, obecnie najczęściej traktowane są jak piwo deserowe. Doskonale komponują się ze słodkimi potrawami, szczególnie z dodatkiem czekolady. Za niezwykle ciemną, prawie czarną barwę stoutu odpowiada jęczmień palony w bardzo wysokiej temperaturze. Jego dodatek nadaje stoutom nie tylko szczególnego koloru, ale również charakterystycznej goryczki.

Profil aromatyczny: kawa, palone zboże

Smak: wytrawny, kawowy, gorzka czekolada

Barwa: głęboka czerń, gęsta kremowa piana

Temperatura serwowania 8-10°C

Rodzaj fermentacji : górna

Pasteryzacja: tak

Piwo niefiltrowane

Alkohol: 4,6%

Składniki:

Słody: jasny,karmelowy barwiący; jęczmień palony

Chmiele z polskich upraw: Marynka, Lubelski, Sybilla

Drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji.

Źródło: http://www.browar-amber.pl/pl/

Obraz: http://www.browar-amber.pl/pl/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *