The Dealer APA – Browar Brokreacja

The Dealer najnowsze dzieło Brokreacji.

Browar Brokreacja dodał do swojej oferty piwo w stylu American Pale Ale, które zostało potraktowane sporą dawką chmielu na zimno poszedł wagon chmielu. Dodatkowo każda warka będzie nachmielona inną mieszanką chmieli własnoręcznie przygotowaną przez Mateusza Górskiego. The Dealer miał swoją premierę na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, który odbywał się w dniach 10-12 czerwca. Jak zapewnia browar butelka zostanie rozesłana do sklepów w całej Polsce zaraz po festiwalu.

Brokreacja pozwoliła sobie na lekko kontrowersyjną nazwę swojej apy, ponieważ chmiel jest to roślina pnąca z  rodziny konopiowatych. Co więcej chmiel zawiera lupulinę, żywiczną substancję chemiczną zbliżoną do THC. To właśnie THC zawarte w konopiach indyjskich, łączy się w organizmie ludzkim z anandamidem (organiczny związek chemiczny wydzielany podczas snu lub relaksu) wprowadzając organizm w stan relaksu, wzrost wrażliwości zmysłowej a nawet w stan odmiennej świadomości. Nie bez powodu sporo piwowarów uważa, że solidnie nachmielone piwa jak India Pale Ale mają podobny wpływ na organizm ludzki jak miękkie narkotyki.

The Dealer – lekkie APA z płatkami owsianymi, nadającymi piwu jasną barwę i aksamitną fakturę. Niskiemu odfermentowaniu zawdzięcza pełnię, a mocnemu chmieleniu – intensywny zapach cytrusów oraz białych i tropikalnych owoców. W ustach zaznaczony posmak płatków, ale goryczka zadowoli miłośników roślin konopiowatych”.

Składniki:

Słody: Pale Ale, Monachijski I, Płatki owsiane

Chmiele: BroKREACJA Blend (chmielenie zmienne)

Drożdze: Safale US-05

Ekstrakt: 12 Plato

Alkohol: 4,7% obj.

IBU: 30

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.

Źródło:https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *