The Fighter Imperial IPA – browar Brokreacja

The Fighter – potężny cios od Brokreacji.

Browar Brokreacja po ciekawym eksperymencie z My Name Is IBU (1000 IBU), które było Imperialną IPĄ postanowił ponownie podejść do tematu podwójnych India Pale Ale i przygotował piwo o bardziej klasycznych parametrach The Fighter – Imperial IPA. Trunek będzie miał swoją oficjalną premierę w piątek 13 maja o godzinie 20.00 w lokalu patronackim Brokreacji Artefact Cafe mieszczącym się przy ulicy Dajwór 3 w Krakowie. Jak zapewnia browar wersja butelkowa pojawi się wkrótce.

Nazwa piwa i etykieta kojarzy mi się z amerykańskim filmem biograficznym „The Fighter” w reżyserii David O. Russell z 2010 roku. Obraz opowiada historię Micky Warda (Mark Wahlberg), który jest bokserem na co dzień pracującym a popołudniami trenującym i marzącym o zdobyciu tytułu mistrza świata. W drodze do odniesienia sukcesu pomaga mu brat i były bokser Dicky (Christian Bale). Film nie jest tylko prostą opowieścią o biednym, prostym chłopaku dążącym do celu, ale również dramatem rodzinnym ukazującym drogę głównych bohaterów do polepszenia sobie życia zarówno pod względem materialnym jak i wzajemnych relacji.

Skład: woda, słody Pale Ale, monachijski II, pszeniczny

Chmiele: Tomahawk, Citra i Simcoe

Drożdże: US-05

Ekstrakt: 19 Plato

Alkohol: 8,9% obj.

IBU: 120

Źródło: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *