The Gravedigger Russian Imperial Stout – Brokreacja

The Gravedigger, taką nazwę będzie nosił Russian Imperial Stout przygotowany przez browar Brokreacja.

Stało się. Browar Brokreacja dodaje do swojej oferty piwo w królewskim stylu czyli Russian Imperial Stout o nazwie The Gravedigger (grabarz). Premiera piwa zaplanowana jest na 30 stycznia w Artefakt Cafe mieszczącym się przy ulicy Dajwór 3 w Krakowie. Artefakt Cafe to lokal partnerski browaru Brokreacja, który od czwartku 28 stycznia rozpocznie swoją działalność. Piwo dostępne będzie w kegach rozesłanych do kilku miast w Polsce i w wersji butelkowej 0,33l.

Początek sobotniej imprezy zaplanowany jest na godzinę 20.00. Na kranach oprócz The Gravedigger’a dodatkowo pojawią się The Butcher, The Miner i The Alchemist. Oczywiście ekipa z browaru Brokreacja również weźmie udział w premierze i poleje osobiście swoje trunki. Kto z Was nie może się doczekać, niech na razie zadowoli się wysłuchaniem utworu „The Gravedigger’s Song” – Mark Lanegan Band.

„The Gravedigger to król wśród piw, czyli Russian Imperial Stout. Kompleksowe czarne piwo, w którym mocne nuty palone, czekoladowe i kawowe przeplatają się z szlachetną nutą alkoholu. Dla likierowej słodyczy, kontre stanowi mocna, lecz stonowana goryczka na poziomie 100 IBU”.

The Gravedigger Russian Imperial Stout

Skład:

Słody: Pale Ale, Monachijski Typ II, Chocolate Rye, Chocolate Wheat, Carafa Special typ III

Chmiel: Warrior

Drożdze: Safale US-05

Ekstrakt: 24%

Alkohol: 10,3%

IBU: 100

Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.

 

Źródło: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=nf

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=nf

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

2 thoughts on “The Gravedigger Russian Imperial Stout – Brokreacja

  1. Wszystko świetnie, ale piwo nie jest warte swojej ceny. Fakt – smaczne, ale konkurencyjne piwa na tym samym poziomie są niemal 2x tańsze (we Wrocławskiej Piwnicy za butelkę ów trunku liczą sobie prawie 17zł).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *