The Time Before Time – Browar Piwoteka

The Time Before Time „metalowa” nowość od browaru Piwoteka.

Browar Piwoteka przygotował piwo ciężkie jak sam gatunek muzyczny „death metal” w stylu Imperial Black IPA – The Time Before Time. Trunek jest kooperacją z polską legendą death metalu kapelą Imperator „Z okazji 25 rocznicy wydania albumu „The Time Before Time” uwarzyliśmy wspólnie z Barielem „odświętne” piwo – będzie mrok i moc!”. Oficjalna premiera piwa odbędzie się 6-tego 6-tego 2016! Jak informuje Piwoteka odbędą się dwie przedpremiery: w Łodzi Piwoteka Narodowa (3.06 – godz. 18.00) i Warszawie Stacja Grochów (4.06 – godz. 19.00) na których pojawi się również Imperator.

Imperator to polska kapela grająca brutalną odmianę metalu zwaną death metal. Zespół powstał 1984 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Piotra „Bariela” Tomczyka oraz perkusisty Tomasza „Adriana” Śliwińskiego. W pierwszym okresie swojej działalności Imperator grał głównie covery Mercyful Fate, Bathory czy Celtic Frost. Pod koniec lat osiemdziesiątych kiedy death metal zyskiwał na popularności Imperator obok takich kapel jak Vader czy Armagedon był jednym z prekursorów tego ekstremalnego stylu. Do roku 1988 zespół wydał cztery demówki a w 1991 roku pojawił się jedyny w dyskografii album długogrający  The Time Before Time wydany przez Nameless Productions. Album szybko stał się ikoną polskiego death metalu i na zawsze wszedł do obowiązkowego kanonu każdego rodzimego fana tego stylu. Niestety losy kapeli tak się potoczyły, że nigdy nie doczekaliśmy się kolejnego długograja.

IMPA – tak w skrócie mówią na zespół Imperator najbliżsi fani. Imperial Black IMPA oznacza bardzo mocną, ciemną wersję mocno nachmielonego piwa górnej fermentacji, dla Imperatora.

Skład:

Słody – Pale Ale, Wiedeński, Caraspecila III, Pszeniczny

Chmiele – Citra Simcoe, Mosaic

Drożdże – US-05

Ekstrakt – 20 Blg

Alkohol – 8,4%

Źródło: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Obraz: https://www.facebook.com/BrowarPiwoteka/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *