The Waiter Chocolate Milk Stout – Brokreacja

The Waiter najnowsza propozycja od Brokreacji.

Krakowski browar Brokreacja dodaje kolejne piwo do swojej oferty. Tym razem będzie to trunek, który chyba przypadnie do gustu wszystkim amatorom słodyczy, a w szczególności paniom. The Waiter – Chocolate Milk Stout możecie spróbować już dzisiaj, na odbywającym się właśnie Warszawskim Festiwalu Piwa. Wkrótce dostępny będzie także w sklepach z rzemieślniczymi piwami w całej Polsce.

Stout to ciemne piwo górnej fermentacji, najczęściej kojarzony jest z Irlandią i Guinnessem. „Stout” po angielsku oznacza „tęgi”, „mocny”. W XVIII wieku, kiedy w Anglii cieszyły się dużą popularnością portery, zaczęto warzyć piwa o bardziej zdecydowanej goryczce i cięższym smaku. Piwa te wraz z upływającymi latami dorobiły się własnej nazwy i stały się nowym piwnym stylem. Obecnie nadal stouty są piwami „mocniejszymi” od porterów, jednak w naszych czasach doczekaliśmy się odmian, które są łatwiej pijalne na przykład Dry Stout czy Milk Stout.

Czy ktoś zamawiał ciastko w mlecznej czekoladzie? Panie Kelner, proszę obsłużyć tych Państwa!

Skład:

Słody: Pale Ale, Monachijski typ I, Czekoladowy, Czekoladowy Jasny, Carafa Special typ II

Chmiel: Magnum

Dodatki: laktoza, prażone ziarna kakaowca

Drożdże: Safale US-05

Ekstrakt: 16 Plato

Alkohol: 5,2% obj.

IBU 30

Źródło: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/brokreacja/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *