Too Young To Be Herod – Browar Artezan

Too Young To Be Herod to kolejne piwo świąteczne tym razem od Browaru Artezan.

Idą święta, to widać, słychać i czuć. Szczególnie jak się spojrzy na nasze piwne newsy. Coraz więcej browarów rzemieślniczych i kontraktowych prezentuje swoje świąteczne piwa. Browar Artezan ponownie proponuje trunek, który miał swój debiut w grudniu 2014 roku w stylu Foreign Extra Stout Too Young To Be Herod, który sami ochrzcili jako Christmas Orange Stout.

Podczas warzenia do piwa dodano skórki pomarańczy, ale dla większości recenzentów była ona kompletnie nie wyczuwalna, acz znalazło się kilku, którzy wyczuwali na finiszu lekkie muśnięcie. Pomimo lekkiego rozczarowania stout ogólnie został dobrze przyjęty. Chwalono go za bardzo dobrze wyeksponowane aromaty kawowe i czekoladowe, i kompletne niewyczuwalny alkohol. W tegorocznej edycji sam Artezan wziął pod uwagę opinie piwoszy i oświadczył że, tym razem dostaniemy piwo z większą ilością skórek pomarańczowych i dodatkowo ziarnami kakaowca.

Wielu z was z pewnością zastanawia się skąd tak niecodzienna nazwa piwa. Otóż Browar Artezan wykazał się poczuciem humoru i doskonałą znajomością twórczości Stanisława Barei. Inspiracją do nazwania trunku był dialog z kultowej komedii „Miś”:

– Babciu! Ja będę za Heroda!
– Za młody jesteś na Heroda.
– A co? Herod nigdy nie był młody?
– Nie!

Premiera piwa odbędzie się 18 grudnia w pubie Chmielarnia Marszałkowska położonym przy ulicy Marszałkowskiej 10/16 w Warszawie. Mniej więcej w tym samym czasie będziecie mogli zakupić w sklepach wersje butelkową.

Too Young To Be Herod

Styl: Christmas Orange Stout

Ekstrakt: 18,5%

Alkohol: 8%

 

Źródło: https://www.facebook.com/browar.artezan/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browar.artezan/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *