TUTTI FRUTTI Juicy IPA – Inne Beczki

TUTTI FRUTTI owocowa petarda z browaru Inne Beczki.

Browar Inne Beczki wypuszcza kolejne piwa w bardzo udanej eksperymentalnej serii ukazującej się pod nazwą POP UP. Najnowszym produktem jest TUTTI FRUTTI – Juicy India Pale Ale. Owocowe wersje (tropical) IPA obok Vermont/New England to obecnie najchętniej warzone przez browary rzemieślnicze podgatunki tego stylu. Piwo powinno już w ten weekend pojawić się w sklepach z rzemieślniczymi trunkami.

Tutti Frutti (z jęz. włoskiego „wszystkie owoce”) to słodycze, w których smak uzyskuje się poprzez zmieszanie różnych soków owocowych w celu uzyskania smaku wieloowocowego. We Włoszech najczęściej to określenie stosuję się przy lodach, w Holandii jest to sałatka z suszonych owoców, a w Belgii rodzaj deseru. Natomiast w krajach anglosaskich jest to często napój alkoholowy na bazie brandy z namoczonymi w niej owocami.

Na pokład wchodzi najmłodszy bohater naszej eksperymentalnej serii POP UP. Uwaga, uwaga! Przed Państwem: TUTTI FRUTTI. Piwo o mocno owocowym aromacie i smaku, pochodzącymi od użytych gatunków chmielu. Gładka tekstura, niewysoka goryczka i egzotyczne owoce. Pełno egzotycznych owoców! Dominują w nim nuty papai, mandarynek, mango, brzoskwini oraz pomarańczy.

Alkohol: 6,4%

Ekstrakt: 15 Blg

Źródło: https://www.facebook.com/innebeczki/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/innebeczki/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *