Vato Loco West Coast IPA – Browar Jana

Vato Loco to nowość z Browaru Jana w piwnym stylu West Coast IPA.

Browar Jana wypuszcza na rynek najbardziej znany i lubiany podgatunek stylu IPA czyli West Coast India Pale Ale. Vato Loco właśnie dzisiaj będzie miało swoją oficjalną premierę o godzinie 21.00 w pubie Kontynuacja Katowice mieszczącym się przy ulicy Mariackiej 37. W przyszłym tygodniu szukajcie piwa w sklepach.

Vato loco (szalony gangster) to słowo  hiszpańskiego pochodzenia opisujące najczęściej członków latynowskich gangów. Crips to gang uliczny z Los Angeles, jeden z największych w USA, powstały w 1969 roku. Początkowo do gangu przyjmowano tylko czarnoskórych. Teraz do niektórych setów na całym świecie zostają przyjmowani ludzie rasy białej lub Azjaci. Mimo to większość członków Crips stanowią przedstawiciele rasy czarnej. Na pierwszym etapie swojej działalności gang zajmował się napadami, kradzieżami i zwalczaniem wrogich gangów. W szczytowym okresie liczył ponad 30 tysięcy członków, a jego dochody ze sprzedaży narkotyków oraz innych nielegalnych interesów osiągnęły setki milionów dolarów. W 2002 roku gang ten został prawie całkowicie rozbity przez Los Angeles Police Department, jednakże działalność gangu jest nadal widoczna. Znakiem rozpoznawczym członków Crips są niebieskie elementy ubioru. Członkowie gangu zwracają się do siebie per „Cuhz” i „Loc”. Najwięksi rywale to Bloods i inne gangi, które przejawiają rasizm wobec czarnych.

„Hola Hola Vato! Barrio, jeśli chcesz chodzić bezpiecznie po tym terenie zapamiętaj dwie zasady. Pierwsza nosimy tylko niebieskie bandany, druga pijemy tylko West Coast IPA. Rozumiesz? Inaczej rozliczą się z tobą moi Locos i hasta la vista, chico!”

Vato Loco West Coast IPA

Skład:

Słody: Pale Ale, Karmelowy

Chmiel: Cascade, Centenial, Mosaic, Citra, Columbus

Drożdże: Us-05

Ekstrakt: 16,5%

Alkohol: 6,5%

IBU: 60

Źródło: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browarjana/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *