Warszawski Festiwal Piwa

Już za tydzień rozpocznie się największy w Polsce festiwal piw rzemieślniczych.

Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia na Miejskim Stadionie Legii Warszawa. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających. Będziecie mogli oczywiście skosztować piwa z prawie wszystkich polskich browarów rzemieślniczych, ale również wziąć udział w wykładach płatnych i ogólnodostępnych, zapisać się na płatne degustacje i poznać wszystkie tajniki piwowarstwa domowego w ramach Akademii Piwnej organizowanej przy Warszawskim Festiwalu Piwa.

Każdy z wystawców zaprezentuje najlepsze piwa ze swojej oferty plus nowości przygotowane specjalnie na Warszawski Festiwal Piwa. Skosztujecie trunki między innymi z następujących browarów: AleBrowar, Artezan, Beer Bros, Birbant, Brodacz, Brokreacja, Browar Jana, Browar Stu Mostów, Doctor Brew, Dukla, Faktoria, Hopium, Inne Beczki, Kingpin, Maryensztadt, Nepomucen, Olimp, Perun, Pinta, Piwne Podziemie, Piwoteka, Pracownia Piwa, Profesja, Raduga, Reden, Setka, Szałpiw, Trzech Kumpli i Widawa. Wśród zagranicznych wystawców zobaczycie: Amager (Dania), Birra Amiata (Włochy), Dois Corvos (Portugalia), Einstock (Islandia), Kiuchi (Japonia), Malmgard (Finlandia), Moor Beer (Wielka Brytania) i Omnipollo(Szwecja). Jeżeli ktoś z Was poczuje się głodny, będzie mógł skorzystać z food tracków: Belgijki, Chyży Wół, Eat on the Street!, Fresh Burger, Los Santos czy Pizza Truck.

Jeżeli będzie chcieli odwiedzić Warszawski Festiwal Piwa będziecie musieli zakupić bilet:

  • Jednorazowy – 10 zł (dostępny również podczas festiwalu)
  • Karnet – 20 zł (dostępny tylko w przedsprzedaży)
  • Bilet Premium (ograniczona ilość, ekskluzywny bilet, dostępny tylko w przedsprzedaży)

Podczas festiwalu będą dostępne trzy rodzaje szkła: Craft Master One, shaker (Conil 47) oraz pokal Harmony. Organizator informuje „Wszystkie szklanki będą dostępne w mocno ograniczonej ilości, szczególnie pokal Harmony do wyprzedania dostępny tylko dla posiadaczy Biletów Premium. Aby ograniczyć ilość osób pijących z plastikowych kubków, podstawowe szklanki dostępne będą w bardzo niskiej cenie. Wszystkie szkła będą miały nadrukowane cechy 0,2 i 0,3 (jedynie Craft Master One nie potrzebuje cechy 0,2)”.

  • Harmony 53, pokal, pojemność 530 ml, dostępny tylko na stoisku festiwalowym, cena na festiwalu: 25 zł
  • Conil 47, shaker, pojemność 470 ml, cena na festiwalu: 8 zł
  • Craft Master One, pojemność 470 ml, cena na festiwalu: 12 zł

Na koniec prezentujemy jeszcze główne przesłanie organizatorów na temat festiwalu: Zapraszamy na największy w Polsce festiwal piwa rzemieślniczego. Naszym celem, jako organizatorów, jest zgromadzenie w jednym miejscu forpoczty polskiej i europejskiej rewolucji piwnej. Nowa fala piwowarstwa jest młoda, niepokorna, zbuntowana. Atmosfera na festiwalu jest tak niezwykła, jak niezwykły jest smak piw, które możecie spróbować. Prezentujemy wszystkie najważniejsze nowofalowe inicjatywy piwowarskie. Przedstawiamy artystów-rzemieślników, którzy wznoszą flagą piwnej rewolucji. Poznajcie ludzi, którzy chcą zmieniać świat piwa. Bez żadnej ściemy pokażemy, jak doskonałe piwo warzy się w Polsce i na świecie. Najlepsza twarz piwnej kultury i pierwszy taki festiwal w Polsce!”

Po więcej informacji i szczegółowy program festiwalu zapraszamy na stronę http://warszawskifestiwalpiwa.pl/pl/

Obraz: http://warszawskifestiwalpiwa.pl/pl/

Źródło: http://warszawskifestiwalpiwa.pl/pl/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *