Widmak Weizenbock – Browar Baba Jaga

Widmak to kolejna nowość od Baby Jagi w klasycznym piwnym stylu.

Browar Baba Jaga do swojej coraz bardziej pokaźnej oferty dołącza piwo w klasycznym niemieckim stylu Weizenbock. Widmak powinien być dostępny w sprzedaży pod koniec lutego. Szukajcie więc go we wszystkich dobrych sklepach z polskimi piwami rzemieślniczymi.

Widmo to najczęściej pokutujący duch zmarłej osoby, który jest w pośrednim stanie między duszą a upiorem. Browar Baba Jaga jednak użył nazwy Widmak dla swojego Weizenbocka to my przedstawimy bardziej drapieżną definicję.

Widmak to stwór, który z upodobaniem i wielką przebiegłością poluje na ludzi w celach konsumpcyjnych. Jego postać, przynajmniej z pozoru, przypomina człowieka (dzięki umiejętności przybierania ludzkich kształtów), co znacznie ułatwia mu wmieszanie się w tłum i zbliżenie do potencjalnej ofiary. Poluje używając telepatii, dzięki której wywołuje u wybranej osoby różnego rodzaju halucynacje. Mozolne, niekiedy trwające kilka dni, przygotowania czynią z ofiary smakowity kąsek. W rozpoznaniu potwora niezwykle pomocne są lustra. To właśnie one ukazują jego prawdziwe, szkaradne oblicze.

„Widmaki pojawiają się dość niespodziewanie. Taki jest ich rogaty charakter, w końcu to koźlaki i to w szczególnym pszenicznym wydaniu. Aromat dojrzałego banana komponując się ze słodowością tworzy przyjemną pełnię. Chmiel nie dominuje ale uzupełnia całość. Piwo ma kolor ciemno-bursztynowy z czapą białej piany. Widmak – zaskakujący jak na swój styl”.

Widmak Weizenbock.

Skład:

Słody: Pszeniczny, Monachijski, Pilzneński, Melanoidynowy

Chmiel: Hallertau

Drożdże: Mj M20

Ekstrakt: 16,5%

Alkohol: 6,5%

IBU: 25

 

Źródło: https://www.facebook.com/browarbabajaga/?fref=ts

http://Supernatural.com.pl

Obraz: https://www.facebook.com/browarbabajaga/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *