Yakama Pale Ale – Browar Birbant

Yakama amerykański klasyk z Browaru Birbant.

Browar Birbant uwarzył w sam raz na nadchodzące lato amerykański klasyk American Pale Ale w bardzo delikatnej wersji. Dostajemy piwo nachmielone w dolnych granicach stylu i o małej zawartości alkoholu. Yakama – Pale Ale miała swoją premierę na Szczecin Beer Fest. Dostępna też będzie na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, a wersja butelkowa już w ten weekend pojawi się również w sklepach z dobrym piwem w całej Polsce.

Yakima  (Jakimowie) – plemię Indian północnoamerykańskich, obecnie zamieszkujące m.in. rezerwat o powierzchni ok. 5260 km² w stanie Waszyngton. W przeszłości byli plemieniem zbieraczy, żywiącym się m.in. orzechami, owocami leśnymi i łososiami z rzeki Yakima. Obecnie plemię liczy ok. 9000 członków. Przeważnie są rolnikami. Pierwszymi białymi, z którymi się zetknęli, byli członkowie ekspedycji Lewisa i Clarka w 1805 roku. Od 1994 roku oficjalna nazwa plemienia uwzględnia jego nazwę własną i brzmi „Confederated Tribes and Bands of the Yakama Nation”.

To ona rządzi florą i fauną chmielowej krainy. Poznajcie YAKAMA Pale Ale, piwo które swoją prapremierę będzie miało na Szczecin Beer Fest a zaraz potem trafi na krany Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa 🙂

EKSTRAKT: 12° Blg

ALKOHOL: 4,8% obj.

GORYCZKA: 2/6

Źródło: https://www.facebook.com/browarBirbant/

Obraz: https://www.facebook.com/browarBirbant/

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *