Yam Yam White IPA – browar Deer Bear

Yam Yam nowość od browaru Deer Bear.

Browar Deer Bear jak widać warzy piwa nie tylko zgodne z duchem craftu, ale również idealnie dopasowane do naszego klimatu. Jest lato i jak na razie pogoda dopisuje, więc zapewne niewielu z Was ma ochotę na piwa ciemne, ciężkie i wysoko alkoholowe. Yam Yam to nowość w stylu White IPA, która na pewno świetnie ugasi pragnienie i przyniesie chwile wytchnienia w upalny dzień. Oficjalna premiera odbędzie się w 8 lipca w Ministerstwo Browaru – Wroniecka w Poznaniu. Butelka w sklepach pojawi się na początku przyszłego tygodnia.

Jako jeden z dodatków pojawiły się liście bambusa, czyli przysmak Pandy wielkiej. Liście bambusa wykorzystywane są w krajach azjatyckich do przygotowywania bezkofeinowego napoju, charakteryzującego się lekko słodkim, orzeźwiającym smakiem. Cenionego w medycynie naturalnej za bogactwo witamin i minerałów oraz dużą ilość błonnika, który reguluje pracę jelit. Liście bambusa zawierają również sporą dawkę krzemionki, która posiada właściwości silnie przeciwutleniające.

Yam Yam to nasza interpretacja White IPA – hybrydy potężnie nachmielonego India Pale Ale z orzeźwiającym i rześkim stylem pszenicznym. Pszeniczna podstawa słodowa balansuje się z owocowością amerykańskiego chmielu Citra, Mosaic i Amarillo. Do piwa dorzuciliśmy to co pandy lubią najbardziej – ryż i liście bambusa!”

Ekstrakt: 15 BLG

Alkohol: 5,4%

Goryczka: 44 IBU

Źródło: https://www.facebook.com/browardeerbear/?fref=ts

Obraz: https://www.facebook.com/browardeerbear/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *