Żytnie Session IPA – Browar Fortuna

Żytnie Session IPA nowość z Browaru Fortuna.

Browar Fortuna chyba najśmielej sobie poczyna z naszych browarów regionalnych w temacie warzenia piw nowofalowych. W serii Miłosław Warzy Śmiało ukazały się już Witbier, Sosnowe APA, Klonowy Milk Stout i Dymiony Brown Ale. Teraz seria zostanie wzbogacona o Żytnie Session IPA z odrodzonym po latach polskim chmielem Izabella!” Piwo powinno wkrótce trafić do sprzedaży.

Odmiana chmielu Izabella powstała jako krzyżówka chmielu Lubelskiego z męskim kwiatem pochodzenia jugosłowiańskiego i została zarejestrowana w 1988 roku. Na początku stosowany był głównie do nadania piwu goryczki. Jednak w późniejszych latach został prawie całkowicie zapomniany. Dopiero kilka lat temu Paweł Piłat z Polish Hops podjął próbę uprawianie tej odmiany na skalę przemysłową. Dzisiaj Izabella stosowana jest jako chmiel aromatyczny i nadaje piwo aromat kojarzący się z agrestem, winogronami czy morelami.

Dla wszystkich, którzy oczekują na nasze nowe piwa mamy dobrą wiadomość. Nadchodzi nowy Miłosław Warzy Śmiało – Żytnie Session IPA z odrodzonym po latach polskim chmielem Izabella!

Ekstrakt: 11,5% wag.

Alkohol: 4,7% obj.

Barwa: 11 EBC

Goryczka: 42 IBU

Obraz: https://www.facebook.com/browarfortuna/?fref=ts

Źródło: https://www.facebook.com/browarfortuna/?fref=ts

Artur Molenda

About Artur Molenda

Jestem założycielem serwisu polskicraft.pl, piwowarem domowym i członkiem PSPD. Pisuję głównie newsy i felietony, od czasu do czasu piwne recenzje. Jestem wielkim fanem najlepszych na świecie polskich piw rzemieślniczych. Moja pasja to muzyka (rock,metal) i sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *